ODIGRANA REVIJALNA UTAKMICA NK VITEZ – FK VELEŽ U POVODU 50 GODINA POSTOJANJA BUŽIMSKOG KLUBA

U Bužimu je juče na radost svih ljubitelja sporta a posebno nogometa odigrana revijalna utakmica u povodu velikog jubileja i obilježavanja 50 godina postojana nogometnog kluba «Vitez» Bužim između domaćina NK Vitez i gostiju FK Velež iz Mostara, inače premijerligaša koji je ove godine nakon 33 godine izborio nastup u Evropi.

Inače utakmica je ovo za koju se Bužim već danima sprema i sve je bilo u znaku iste. Tako je uoči utakmice prieđen veliki vatromet i bakljada u centru grada.

Gosti su stigli u Bužim oko 13:30 sati, a dočekao ih je stručni štab NK «Vitez» sa načelnikom općine Bužim Mersudinom Nanićem i predsjedavajućim OV Bužim Suvadom Šahinovićem.

Nakon kraćeg odmora i ručka u sali općine Bužim u organizaciji načelnika općine je priređen prijem delegacije iz Mostara, sportskih predstavnika Nogometnog saveza FBiH, Sportskih saveza USK i općine Bužim kao i Ministra obrazovanja, nauke kulture i sporta u Vladi USK i Predsjedavajućeg skupštine USK.

Načelnik Nanić poželio je dobrodošlicu u «viteški» grad Bužim te istakao da je za općinu Bužim odigravanje ove utakmice te obilježavanje 50 godina postojanja kluba veliki sportski praznik te da će općina Bužim i dalje podržavati bužimske sportaše u nadi da će ostvariti što bolje rezultate u budućnosti.

Delegacija je zatim posjetila Turbe generala Izeta Nanića i šehida 505. viteške brigade, gdje je položeno cvijeće i proučena fatiha.

Glavnoj utakmici je prethodila utakmica pionira NK Vitez Bužim i NK Jedinstvo Bihać koja je završila rezultatom 1:4 u korist Jedinstva.

Uz prisustvo velikog broja gledaoca koji su u nedostatku malih tribina na stadionu mjesto potražili u hladu brda iznad stadiona, odigrana je za Bužim i NK Vitez historijska utakmica u kojoj su gosti na kraju slavili sa ubjedljivih 9:0, iako je u ovoj utamici rezultat najmanje bio bitan. Svi igrači NK Vitez su dobili priliku i ušli u igru, što će im nadati se dati samopouzdanje u budućim utakmicama a i iskustvo više.

Na samoj utakmici navijači su priredili i bakljadu a na poluvremenu su dodijeljene zahvalnice zaslužnima i pokloni gostima.

Udruženje žena «Izvor» iz Bužima je nakon utakmice svima priredilo poznatu «krajišku sofru» a igrači su otišli na zasluženi odmor.