DRAMA U ŠPANIJI ZAVRŠENA REMIJEM, LEIPZIG DEKLASIRAO MONACO

Sevilla je u Andaluziji dočekala Liverpul, a meč je završen sa 3:3, dok je u drugom meču Leipzig u gostima savladao Monaco sa 4:1.

Monaco je na svom terenu dočekao RB Leipzig i doživio poraz od 4:1. Nijemci su u 6. i 9. minutu stigli do vodstva od 2:0, kada je Jemerson postgao autogol, dok je Werner nakon greške Jemersona povisio vodstvo. U 31. minutu Leipzig stiže do vodstva od 3:0, a strijelac je Werner. Falcao je domaćinima u 43. minutu vratio nade, ali Keita u 45. minutu pogađa za 4:1. U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, te je meč završen sa rezultatom sa kraja prvog poluvremena, odnosno 4:1 u korist Nijemaca.

Liverpool je krenuo furiozno u Andaluziji, pa sa dva gola Firminha i jednim Manea nakon pola sata igre imao vodstvo od 3:0. U drugom poluvremenu Ben Yedder je sa dva gola u 51. i 60. minutu smanjio prednost Engleza, da bi Pizarro u sudijskoj nadoknadio Sevilli donio poravnanje i vrijedan bod na svom stadionu.