BEZ GOLOVA U VELIKOM DERBIJU, JUVENTUS SEDMI PUT U NIZU PRVAK ITALIJE

Fudbaleri Juventusa osvojili su sedmi uzastopni Scudetto uprkos remiju rezultatom 0:0 u Rimu protiv Rome.

Veliki derbi su u Rimu odigrali Roma i Juventus, ali u ovom susretu nismo vidjeli pogotke iako se očekivao spektakl.

Bolje je u meč ušla Roma, a već na startu izdvaja se prilika za Edina Džeku koji je šutirao preko gola. Na drugoj strani uzvratio je Dybala, ali je Alisson odbranio.

Na otvaranju drugog dijela poništen je gol Dybale zbog opravdano dosuđenog ofsajda, a onda se vrlo važan detalj dogodio u 68. minuti kada je Vučica ostala sa igračem manje zbog drugog žutog kartona za Nainggolana.

Ipak, gosti to nisu uspjeli iskoristiti do kraja, pa je završilo neriješenim rezultatom.

Bosanskohercegovački reprezentativci Edin Džeko i Miralem Pjanić odigrali su svih 90 minuta.

U drugom duelu večeri Napoli je slavio na gostovanju protiv Sampdorije rezultatom 2:0.

Prvi gol na utakmici postigao je Arkadiusz Milik u 72. minuti, a onda je Raul Albiol udvostručio prednost. Ipak, ovaj trijumf im nije pomogao da ostanu sa šampionskim ambicijama.