INTER PREOKRETOM DO PLASMANA U LIGU PRVAKA

Lazio je u direktnom okršaju za plasman u Ligu prvaka u 38. kolu Serie A dočekao ekipu Intera i pretrpio poraz od 3:2.

Domaći su u 9. minutu kada je Marušić napucao Perišića, od kojeg se lopta odbija u mrežu Handanovića stigli do vodstva od 1:0.

U 29. minutu D’Ambrosio je pogodio za poravnanje, da bi Anderson u finišu poluvremena ponovo Lazio doveo do vodstva te se sa 2:1 otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu mnogo zanimljiv i dinamičan susret, ali najviše uzbuđenja smo vidjeli u posljednjih 15. minuta.

Prvo je Rocchi u 76. minutu dosudio jedanaesterac za Inter, ali je nakon pregledanog snimka odlučio poništiti ga, da bi u 78. minutu ponovo pokazao na bijelu tačku i ovaj put nije mijenjao odluku, a Icardi je preuzeo odgovornost i pogodio za poravnanje.

Samo minutu poslije Senad Lulić pravi jedan oštar start, nakon kojeg je dobio drugi žuti kraton, te je deset minuta prije kraja susreta morao u svlačionicu.

U 81. minutu Brozović je odlično izveo korner, a loptu iza leđa Strakoshe posprema Vecino, te tako Interu donosi pobjedu sa kojom ekipa iz Milana nakon šest sezona ponovo dolazi do plasmana u Ligu prvaka.