REMI ATLETICA I VALENCIJE

U derbiju 26. kola španskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid i Valencia su na Calderonu odigrali 1:1

U meču koji je obilovao žutim kartona (čak 10), domaći sastav je bio nešto konkretniji, zbog čega je još od 33. minute imao vodstvo preko Kokea. Nakon povratne lopte Torresa, španski reprezentativac je s 15 metara poslao loptu u desni donji ugao.

Valencia je krenula nešto življe u nastavku, ali je Atletico imao priliku riješiti pitanje pobjednika u 70. minuti. Tiago je zatresao prečku sa samo dva metra nakon ubačaja iz kornera.

I kako to obično biva, kazna je vrlo brzo stigla. Nakon što je Moya odbio oštar ubačaj iz prekida pod prečku, na odbijenu loptu je bio spreman Mustafi, koji je glavom s peterca zabio za izjednačenje.