ARSENAL SE POBJEDOM OPROSTIO OD LIGE PRVAKA

Fudbaleri Arsenala savladali su kao gosti Monaco s 2:0 u revanš susretu osmine finala Lige prvaka, ali im to nije bilo dovoljno za prolaz među osam najboljih timova Evrope.

Monaco je u ovaj meč ušao s prednošću od 3:1 iz prve utakmice i na kraju su prednost uspjeli da sačuvaju. Otvaranje utakmice donijelo je mirnu igru s obje strane. Tek u finišu prvog poluvremena Arsenal je krenuo nešto ozbiljnije prema golu Monaca, a do vodstva Topnici stižu u 36. minuti susreta.

Imao je Arsenal još prilika u finišu prvog poluvremena ali ih nije uspio realizirati. Ramsey u 79. minuti povećava vodstvo Topnika na 2:0 i uveliko vraća nadu za plasman u četvrtfinale Lige prvaka. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao te se Arsenal pobjedom oprašta od Lige prvaka.