ROMA SE DEBAKLOM OPROSTILA OD EVROPE

Roma je trebala večeras spasiti sezonu, ali je doživjela debakl na Olimpicu. Tako se agonija Rimljana nastavljena, u revanš susretu osmine finala Evropa lige lekciju očitala Fiorentina. Nakon 1:1 u Firenci, Viola je na Olimpicu slavila 3:0.

Krenulo je očajno za domaće. U 7.minuti dosuđen je penal za goste, kojeg je realizirao Rodriguez. Već je u 18.minuti bilo 0:2. Početničku greško golmana Skorupskog kaznio je Alonso. Sve je bilo riješeno kada je Basanta u 22.minuti pogodio za velikih 3:0.

U nastavku su domaći jedva čekali da se utakmica završi. Salah je u 48.minuti mogao povećati na 4:0, ali je pogodio prečku. Miralem Pjanić se našao u početnoj postavi i odigrao čitav meč. Ljajić je u finišu meča zaradio brza dva žuta kartona. Navijači su bili očajni, te su ih ovoga puta ispratili zvižducima i pogrdnim riječima, ali i bacanjem topovskih udara a neki su već nakon pola sata napustili Olimpico.

Roma – Fiorentina 0:3