BALE I DRUŠTVO DEKLASIRALI IZRAEL

Vels je u petom kolu kvalifikacija za EP stigao do treće pobjede. Predvođeni Garethom Baleom, Velšani su bez problema savladali Izrael u Haifi. Do finiša prvog dijela rezultat se nije mijenjao, da bi onda Aaron Ramsey glavom pogodio na asistenciju Balea. U nastavku je Bale postigao dva gola. Prvo je zvijezda Real Madrida iz slobodnjaka u 50. minuti matirala Marciana.

Tibi je kod domaćih u kratkom vremenskom roku dobio dvije javne opomene, pa je Vels do kraja igrao s igračem više. Konačnih 3:0 postavlja Bale udarcem s 10-ak metara u 77. minuti na asistenciju Ramseyja. Domaći su mogli da smanje rezultat, ali Hamed i Ben Sahar nisu bili dovolljno precizni. Vels je sada lider u našoj grupi (B) sa 11 bodova, dok Izrael ima devet bodova. Slijede Kipar sa šest, Belgija sa pet, BiH sa dva i Andora bez bodova.