UBJEDLJIVOM POBJEDOM SARAJEVO IZ TRAVNIKA KRENULO U ODBRANU ŠAMPIONSKE TITULE

Sarajevo je na Piroti savladalo zvorničku Drinu (6:1) u okviru prvog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, te je tako Bordo tim iz Travnika ubjedljivom pobjedom krenulo u odbranu šampionske titule uz veliku podršku navijača.

Bordo tim je prvi zaprijetio i to u četvrtoj minuti kada je Hebibović sjajno ubacio u sredinu, ali je Benko zakasnio na loptu. Sarajevo je moglo doći do vodstva u desetoj minuti kada je Velkoski prošao golmana Drine i šutirao, no Erić je spasio čist pogodak. Dvije minute poslije Radovac je pokušao, a lopta je otišla preko gola Maksimovića.

Poigravanje Hebibovića i Oštrakovića u 13. minuti kaznio je Đerić koji je pogodio za vodstvo Drine. Zvornički tim imao je dobro priliku i u 17. minuti jada he lopta došla do Petrovića, ali je iz izgledne prilike šutirao pored gola. Benko je zakasnio na jednu loptu u 18. minuti, a dvije minute poslije Ćulum je pokušao iz velike udaljenosti.

Maksimović je u 21. minuti sjajno odbranio udarac Benke, baš kao i dvije minute poslije. Velkoski je šutirao sa 30 metara u 25. minuti, a lopta je završila u rukama Maksimovića. Alispahić je šutirao iz slobodnjaka u 29. minuti, no lopta je završila u rukama Maksimovića, dok je Bekić očajno pokušao u 32. minuti.

Odlično proigravanje Radovca iskoristio je Benko u 36. minuti kada je pogodio majstorski za 1:1. Velkoski je imao još jednu priliku u 41. minuti, ali je njegov udarac izblokiran. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Alispahić je fantastičnim udarcem postigao pogodak za vodstvo Bordo tima.

Na početku drugog poluvremena nije bilo uzbuđenja, a u 57. minuti Sarajevo je došlo do trećeg gola. Benko je došao do lopte prije golmana Drine i asistirao Velkoskom, koji je prizemnim udarcem matirao Maksimovića. Benko je umalo postigao hat-trick u 60. minuti kada je pokušao lobovati Maksimovića, ali lopta je otišla preko gola.

Hebibović je uposlio Benku u 61. minuti, a hrvatski napadač je ponovo majstorski zatresao mrežu zvorničkog tima. Okić koji je u igru ušao s klupe prevario je Maksimovića u 67. minuti, ali je jedan igrač Drine na gol liniji zaustavio njegov udarac. Okić je postigao pet gol za Bordo tim u 72. minuti, a asistenciju je upisao Hebibović.

Do kraja utakmice Đerić je imao jednu dobru priliku, ali rezultat se nije mijenjao. U posljednjim trenucima utakmice Benko je postigao ha-trick za ubjedljivu pobjedu Sarajeva.

Trener Dženan Uščuplić iskazao je zadovoljstvo viđenim na današnjoj utakmici.

“Iskreno nisam očekivao da će sve biti ovako dobro, tim prije što smo odigrali dvije zahtijevne utakmice u Ligi prvaka i što je ekipa doživjela dosta kritika zbog manjka trke i borbenosti na tim mečevima“, rekao je Uščuplić, dodavši kako nije zadovoljan otvaranjem današnje utakmice.

“Nismo dobro započeli meč, ali smo poslije imali strpljenje što nam se isplatilo. Posebno mi je drago što smo do samog kraja bili agresivni i što smo zadržali željeni nivo igre. Drago mi je i što je ovoliko ljudi gledalo meč“, dodao je trener Sarajeva.