EVROPSKA LIGA:VOJVODINA PONIZILA SAMPDORIJU SA 4:0, HAJDUK SIGURAN

Sturm našeg reprezentativac Anel Hadžića, koji je odigrao 75 minuta, poražen je od Rubina sa 2:3 na domaćem terenu u prvom meču trećeg pretkola Evropske lige. AZ Alkmaar savladao je Istanbul Basaksehir 2:0 kod kuće, a fudbaler zmajeva Edin Višća odigrao je cijelu utakmicu u redovima turske ekipe.

Priča večeri je novosadska Vojvodina koja je sa nevjerovatnih 0:4 u Đenovi deklasirala Sampdroju. Ivanić je već u 4. minuti nakon sjane akcije pogodio za 0:1, a u nastavku je srbijanski prvoligaš ponizio favorizovane Italijane. Golvima Stanisavljevića, dvostrukog strijelca Ozegovića do nogu su potukli Sampu za koju je nastupio i Ervin Zukanović

Brondby za koji nastupa potencijalni bh. reprezentativac Dario Dumić, odigrao je na svom terenu 0:0 protiv kiparske Omonije. Dumić je na terenu proveo svih 90 minuta i uspješno je zatvorio sve prilaze svom golu.

Makedonski Rabotnički je golom Ilijoksom u Skopju sa 1:0 nadigrao Trabzonspor, napravivši tako veliko iznenađenje. Eraso je sa dva gola vodio Athletic Bilbao do sigurnog trijumfa na San Mamesu protiv Inter Bakua rezultatom 2:0, a do velike prednosti pred revanš stigao je i Hajduk.

Splitski Bili su sa 2:0 golovima Balića u 67. i Kisa u 93. minuti nadrigrali Strömsgodset na prepunom Poljudu. Tino Sven Sušić je u igru ušao u 79. minuti. Borussija Dortmund je minimalno slavila u Austriji protiv Wolfsbergera, golom Hofmanna još u 13. minuti. West Ham je na Upton Parku odigrao samo 2:2 sa rumunskom Astrom. Iako su vodili pogocima Valencije i Zaratea, Boldrin je prvo smanjio, a novopridošlo pojačanje iz Juventusa Angelo Ogbonna je u finišu postigao autogol za 2:2.

Drugi engleski predstavnik Southampton je sa 3:0 lako pobijedio Vitesse, a strijelci su bili Pelle, Tadić i Long.