Aguero ugasio sve nade Građanima, Juventus i Barcelona posljednji četvrtfinalisti Lige prvaka

Barcelona je potvrdila pobjedu iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Manchester Cityja. Katalonci su večeras na Nou Campu savladali Građane sa 1:0 i prošli u četvrtinu finala najjačeg klupskog takmičenja na svijetu.

Barcelona je mogla veoma rano doći do vodstva. Neymar je imao veliku priliku u 6. minuti, ali je njegov udarac zaustavila lijeva stativa. Messi je pokušao u 11. minuti, ali je njegov udarac odlično odbranio Hart. U 31. minuti Messi je sjajno uposlio Rakitića, koji je prebacio Harta i postigao gol za vodstvo Katalonaca.

Do kraja poluvremena viđene su još dvije dobre prilike za domaće. Prvo je Neymar zaustavljen na vrijeme od strane odbrane Manchester Cityja, da bi tri minute poslije Luis Suarez pogodio desnu stativu. U nastavku Katalonci su nastavili dominirati, te je novu priliku imao Messi u 49. minuti kada je ponovo Hart dobro intervenisao.

Suarez je pokušao i u 63. minuti, a samo minutu poslije ozbiljnije je zaprijetio i City preko Jamesa Milnera. Odmah na drugoj strani ukazala se šansa za Messija, ali Argentinac nije baš najbolje šutirao. Toure je šutirao u 67. minuti, a lopta je otišla pored gola. Neymar je imao veliku šansu, ali je golman odbranio njegov udarac, a nakon toga Alba je zatrsao mrežu, međutim sudija je svirao ofsajd.

aguero_penal_tekstU 77. minuti Aguero je imao šansu da donese Manchester Cityju izjednačenje na Nou Campu u uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka. Argentinac je izborio penal, te ga je odlučio sam izvesti. No, Marc-Andre ter Stegen je ukrotio njegov pokušaj. Onda se na internetu pojavila fotografija na kojoj se jasno vidi kako je Mascherano rukom pokazao Ter Stegenu gdje će pucati Aguero.

Argentinac je šutirao sa bijele tačke, ali je njegov udarac odbranio Ter Stegen. Tako je Argentinac ugasio sve nade Građana. Do kraja su Katalonci imali prilike preko Suareza i Messija, ali rezultat se nije mijenjao. Džeko nije igrao u večerašnjoj utakmici.

Juve deklasirao Dortmund

Fudbaleri Juventusa slavili su (0:3) u revanš susretu osmine finala Lige evropskih prvaka protiv njemačkog Dortmunda i tako se plasirali u četvrtfinale LP.

Juve je odigrao odličnu utakmicu, a već u trećoj minuti utakmice su došli do prednosti fenomenalnim udarcem Carlosa Teveza. Prednost Stare dame je udvostručio Alvaro Morata nakon odlične kontre koju su izveli Tevez i Morata, a Argentinac je sjajno asistirao Špancu za osiguran prolaz dalje ekipe iz Torina.

Konačan udarac Milionerima je zadao Carlos Tevez koji je svojim drugim golom u 79. minuti utakmice stavio tačku na i, te tako osigurao Staroj dami plasman u četvrtfinale.

Dortmund-Juventus 0:3 (Tevez 3′, 79′, Morata 70′)