BARCELONA DEKLASIRALA DEPORTIVO: PAULINHO I SUAREZ SE PROSLAVILI, MESSI PROMAŠIO PENAL

Barcelona je u okviru 16. kola Primere dočekala ekipu Deportivo La Corune i slavila pobjedu od 4:0.

Barcelonu je u vodstvo doveo Suarez, da bi pred kraj poluvremena Paulinho postigao pogotak, te se na odmor otišlo sa 2:0 u korist Blaugrane.

Prije kraja prvog poluvremena desila se veoma zanimljiva situacija u kaznenom prostoru Deportiva. Lusi Suarez je rabonom postigao pogodak, a glavni sudija meča Lahoz odmahnuo je rukom te odlučio da lopta nije prešla gol-liniju. Ovo je treći put u razmaku od godinu dana da se Barceloni zbog istog razloga nisu priznali pogoci, a prije toga katalonski klub oštećen je protiv Betisa i Valencije.

U drugom poluvremenu, Suarez ponovo pogađa, da bi Messi u 70. minutu promašio jedanaesterac. Utakmicu je svojim drugim pogotkom na meču zaključaio Paulinho i tako postavio konačan rezultat od 4:0.

Treba napomenuti da je Messiju prije početka utakmice uručena Zlatna kopačka.