BARCELONA POBJEDOM UČVRSTILA PRVU POZICUJU (VIDEO)

Fudbaleri Barcelone savladali su večeras na svom terenu ekipu Real Madrida s 2:1 u velikom El Clasicu. Real Madrid je imao veliku priliku u 12. minuti. Cristiano Ronaldo je pogodio prečku. Lionel Messi je u 19. minuti sjajno centrirao iz prekida, a Jeremy Mathieu je glavom zatresao mrežu Kraljevskog kluba.

Nakon nekoliko manjih prilika, Neymar je mogao u 31. minuti povisiti prednost Katalonaca, ali odbranio mu je Iker Casillas. Odmah na drugoj strani, Karim Benzema sjajno je ostavio loptu za Ronalda, koji je pogodio za 1:1.

Gosti su zatresli još jednom mrežu Barcelone u 40. minuti. Ronaldo je proslijedio loptu za Garetha Balea, koji je postigao gol, ali dosuđen je ofsajd u kojem je bio Portugalac, prije pogotka. Bale je šutirao sa ruba šesnaesterca u 44. minuti, ali promjene rezultata nije bilo.

Na odmor se otišlo rezultatom (1:1), a u nastavku prvi prijeti Ronaldo. Sjajno je šutirao, ali Claudio Bravo brani njegov udarac. Do novog vodstva Barca stiže u 56. minuti. Alves dugom loptom pronalazi Luisa Suareza, koji matira Ikera Casillasa za vodstvo Barcelone od 2:1.Barca je mogla biti i ubjedljvija. Messi je imao veliku priliku u 73. minuti, a minutu poslije i Neymar.

Imala je potom Barcelona nekoliko velikih prilika prijetili Suarez i Messi, ali je završnica katalonskog tima je bila jako loša, te se Real dobro branio tako da je do kraja ostalo  2:1. Barcelona je tako stigla do velike pobjede kojom su otišli na četiri boda prednosti u odnosu na Real..