DŽEKO I PJANIĆ DONIJELI VELIKU POBJEDU ROMI (VIDEO)

Fudbaleri Rome ponovo su zamalo prokockali veliku prednost protiv Bayer Leverkusena, ali su ipak u finišu uspjeli da pobjede rezultatom 3:2.

Iako su Rimljani vodili sa 2:0 golovima Salaha u 2. minuti na asistenciju Edina Džeke, a potom i pogotkom Dijamanta u 29. minuti, u prvom poluvremenu su propustili bar još dvije velike šanse što su gosti kaznili u nastavku. Apotekari su za samo pet minuta šokirali domaće navijače, a prvo je Mehmedi i 46. minuti smanjio na 2:1, da bi Chicharito već u 51. minuti pogodio za 2:2.

Do kraja nervozni domaći igrači pokušavali su na sve načine da dođu do pobjede, a u 80. miniti Omer Toprak je u stopostotnoj šansi faulirao Slaha, zbog čega je dosuđen penal za Romu, a njemu pokazan put u svlačionicu. Odgovornost je preuzeo naš Miralem Pjanić i silovitim udarcem pogodio je mrežu Lena za 3:2 i veliku pobjedu Vučice koja ih je dovela na drugo mjesto u grupi.

1. 0 FC Barcelona 4 3 1 0 8:2 6 10
2. 2 AS Roma 4 1 2 1 10:10 0 5
3. -1 Bayer Leverkusen 4 1 1 2 11:10 1 4
4. -1 FC BATE Borisov 4 1 0 3 4:11 -7 3