GRUPE A I B: TRI EKIPE OSIGURALE OSMINU FINALA, CSKA KREIRAO PREOKRET U ŠVICARSKOJ

Poznata su imena tri putnika iz grupa A i B u osminu finala Lige prvaka. To su večeras osigurali Manchester United, Bayern i Paris Saint-Germain.

Grupa A:

Basel – CSKA 1:2 (Zuffi 32 – Dzagoev 65, Wernbloom 79)

Švicarci su imali plasman u osminu finala u svojim rukama. Bili su bolji takmac tokom većeg dijela meča i poveli u 32. minuti nakon što je Zuffi, nakon istrčavanja golmana, pogodio nebranjenu mrežu sa nekih 18 metara. No, u drugom poluvremenu, CSKA je kreirao preokret. Prvo je Dzagoev uspješno riješio situaciju “jedan na jedan” sa Baselovim vratarom Vačlikom, a potom, 11 minuta prije kraja, švedski reprezentativac Pontus Wernbloom pogodio iskosa, šutem izvan šesnaesterca, za trijumf ruskog tima od 2:1 i izjednačavanje broja bodova sa Baselom na tabeli.

Manchester United – Benfica 2:0 (Svilar 45 ag, Blind 78 pen)

Mladi golman Benfice Mile Svilar ponovo je bio tragičar, iako je mogao postati heroj. On je, naime, u 15. minuti odbranio penal Anthonyju Martialu, da bi 45. postigao autogol, nakon što se lopta od njegovih leđa odbila u mrežu. U 78. minuti sviran je novi penal za United, a siguran realizator za pobjedu i ovjeravanje osmine finala bio je Danny Blind.

Rezultati by SofaScore

Grupa B:

Celtic – Bayern 1:2 (McGregor 74 – Coman 22, Martinez 77)

Minhenski klub je također osigurao plasman u narednu rundu LP, ali nije sve išlo tako glatko. Poveli su Bavarci preko Comana u 22. minuti, da bi McGregor iskoristio neopreznost uspavane odbrane Bayerna u 74. minuti i izjednačio. Ipak, tri minute kasnije Javier Martinez glavom pogađa za konačnih 1:2.

PSG – Anderlecht 5:0 (Verratti 30, Neymar 45, Kurzawa 52, 72, 78)

Parižani su pregazili Anderlecht i tako, dva kola prije kraja grupne faze, “čekirali” prolaz u osminu finala. Mrežu gostiju majstorskim pogocima prvo su tresli Verratti i Neymar, a posao je, i to hat-trickom, završio defanzivac Layvin Kurzawa.