GRUPE C I D: DŽEKO I ROMA SRUŠILI CHELSEA, ŠEHIĆEV QARABAG IZNENADIO, PJANIĆEV JUVE REMIZIRAO

Grupa C:

Roma – Chelsea 3:0

Roma je srušila Chelsea na Olimpicu (3:0). Već u prvoj minuti El Shaarawy je pogodio za 1:0, nakon neobične asistencije Džeke. Isti igrač u 36. minuti udvostručio je prednost rimske Vučice.

Džeko je imao dobru priliku u 51. minuti, ali lopta je otišla malo preko prečke. Rimljani su došli do trećeg gola u 63. minuti. Perotti je pogodio za 3:0. Nedugo nakon toga Džeko je imao novu šansu, ali ostalo je do kraja 3:0.

Atletico – Qarabag 1:1

Atletico Madrid i Qarabag su remizirali (1:1). Griezmann je imao dobru priliku u četvrtoj minuti, ali je odlično reagovao Šehić. Michel je u 40. minuti postigao pogodak za vodstvo azerbejdžanskog kluba od 0:1.

Thomas je u 56. minuti donio izjednačenje Atletico Madridu. Qarabag je ostao sa igračem manje u 59. minuti kada je Pedro Henrique dobio crveni karton. Šehić je odlično odbranio i Gabiju u 84. minuti, a u posljednjim trenucima spasio je svoj klub poraza.

Domaći su također ostali sa igračem manje u 88. minuti kada je Savić dobio drugi žuti karton. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Grupa C

Juventus – Sporting 1:1

Juventus je remizirao sa Sportingom na gostovanju (1:1). Domaći su došli do prednosti u 20. minuti kada je pogodio Pedro Henrique. Odmah nakon toga Khedira je imao šansu za Staru damu.

Sporting je imao još prilika u drugom poluvremenu, a Juventus je stigao do izjednačenja u 79. minuti kada je pogodio Higuain za konačnih 1:1. Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta ove utakmice.

Olympiakos – Barcelona 0:0

Barcelona je iznenađujuće odigrala bez golova na gostovanju kod Olympiakosa. Istina, Katalonci su imali više izglednih šansi i, tradicionalno, veći posjed lopte, ali izostala je realizacija.