JUVENTUS POBJEDOM PROTIV ATALANTE POVEĆAO PREDNOST NAD NAPOLIJEM NA ČETIRI BODA

Juventus je na svom terenu dočekao momčad Atalante u zaostalom susretu 26. kola Serie A i slavio pobjedu od 2:0.

Domaći su prije početka susreta označeni kao favorit za trijumf, a to su opravdali i na terenu.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga zanimljivog, ali uprkos tome, Juventus je ipak stigao do vodstva.

Igrala se 26. minuta kada je na asistenciju Coste mrežu gostiju zatresao Higuain, pa se sa 1.0 otišlo na odmor.

U drugom dijelu na terenu je bilo napeto i nervozno, a svjedok ovakvom stanju jeste čak osam podijelljenih žutih kartona, te jedan crveni i to u gostujućem defanzivcu Manciniju.

Juventus je do kraja susreta iskoristio brojčanu nadmoć, pa preko Matuidija stiže do vodstva, ali i pobjede od 2:0. Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u ovom meču.

Juventus – Atalanta 2:0