LUDA NOĆ U EL: SALZBURG U ČETIRI MINUTE RAZBIO RIMLJANE, TRILERI U MARSEJU I LISABONU

Kakva ludnica u revanš susretima četvrtfinala Evropske lige. Sva četiri domaća sastava u večerašnjim mečevima trebala su sustizati razliku iz prvih utakmica i nijedan od njih nije poražen.

No, to ne znači i da su svima te pobjede donijele i prolaz u polufinale.

Veoma uzbudljivo je bilo u Marseju (prvi susret 1:0 za Leipzig). Već u prvih devet minuta pala su čak tri gola – Bruma je u drugoj doveo Leipzig u vodstvo, autogol potom postiže Illsanker za 1:1, da bi Bouna Sarr doveo Marseille u prednost od 2:1.

Do kraja poluvremena Thauvin postavlja 3:1, ali zatim Augustin daje gol za 2:3 čime je odškrinuo vrata polufinala za Nijemce. No, Dimitri Payet na asistenciju Thauvina u 60. minuti pogađa za 4:2, a u sudijskom vremenu Sakai zaključuje konačnih 5:2 za ubjedljivi trijumf i prolaz Marseillea.

Nevjerovatan meč odigran je u Austriji. Kada je Ciro Immobile u 55. minuti poentirao za vodstvo od 1:0, mnogi su u polufinalu već vidjeli Lazio (za koji je cijeli susret odigrao Senad Lulić), jer Rimljani su imali 4:2 iz prve utakmice. No, Dabbur je poravnao samo minut kasnije, a potom se dešava svojevrstan “blitzkrieg” Salzburga – u svega četiri minute austrijska ekipa daje tri gola!

Haidara u 72. minuti postiže prelijep pogodak sa dvadesetak metara, zatim Hwang izbjegava ofsajd zamku i trese mrežu za 3:1, da bi priču u 76. minuti, pogotkom glavom, zaključio Stefan Lainer. Velikih 4:1 za Salzburg i aposlutnu euforiju u Mocartovom gradu.

Dramatično je bilo i u Lisabonu, gdje je Sporting ganjao zaostatak od 0:2 protiv Atletica. Već od 28. minute vodio je domaći sastav golom Montera, ali do drugog gola i produžetaka ipak nije došao pored brojnih prilika i velike drame…

CSKA se u Moskvi nadao senzaciji jer je imao 2:0 nakon golova Chalova i Nababkina, ali je Welbeck u 75. minuti ugasio nadu ruske ekipe, a zatim Ramsey u nadoknadi poentirao za konačnih 2:2. Ukupnih 6:3 za Arsenal, za koji večeras nije nastupio Sead Kolašinac.