MUSA NEZAUSTAVLJIV, DRUGA POBJEDA NA EP-U

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu za igrače do 16 godina koje se održava u Litvaniji. Nakon Srbije juče, danas je pala i Italija, bilo je 77:65 (25:14, 25:5, 16:21, 11:25) za naše momke.

Zmajići su odlično otvorili prvu dionicu protiv favorizovanih Italijana. Do polovine prve četvrtine na semaforu je stajalo 9:9 nakon čega naši momci preko Dženana Muse i Njegoša Sikiraša prave seriju od 14:0. Bh. kadeti su prvi period riješili u svoju koristi rezultatom 25:14. Italijani su bez napadačkog rješenja ušli u drugu četvrtinu, nakon čega slijedi pravi košarkaški čas izabranika Josipa Pandže.

Ovu dionicu bh. kadeti dobili su rezultatom 25:5, koju je Adi Alikadić zaključio trojkom sa parkinga, za odlazak na odmor pri rezultatu 50:19. Dosta boljom igrom u nastavku susreta selekcija Italije uspjela je smanjiti razliku nakon što su treću četvrtinu dobili u svoju korist rezultatom 16:21.

Serijom od 13:0 raspucani Italijani otvorili su posljednju dionicu. pa je pet minuta prije kraja susreta rezultat glasio 66:53 za naše momke. Ipak, Musa i društvo pobrinuli su se da prednost ostvarena do poluvremena ostane nedostižna za selekciju Italije. Jedanaest poena naspram protivničkih 25 u zadnjoj četvrtini bilo je dovoljno za naše slavlje pa krajnji rezultat glasio 77:65.

Musa je ponovo predvodio naše momke do trijumfa, a tri asistencije su ga dijelile od triple-doublea. Susret je završio sa 23 poena i nevjerovatnih 19 skokova uz 7 asistencija. Rapoloženi su bili i Sani Čampara te Njegoš sikiraš koji su upisali po 13 poena. Tri manje postigao je Lazar Mutić uz šta je dodao i 6 skokova.

zlatni-kadeti-pobijedili-italiju-musa-ponovo-briljirao-druga-pobjeda-na-epu_0_1438953647Kod Italijana najefikasniji su bili Guglielmo Caruso sa 16 poena i 13 skokova, te Fabio Valentini i Michele Serpilli sa 12 odnosno 13 poena.

Italijani su izgubili prvi susret protiv selekcije Finske, pa su ovom pobjedom zmajići osigurali naredni krug takmičenja.

Posljednji meč grupne faze naši košarkaši igraju sutra protiv Finske u 19 sati.