NK “VITEZ“ BUŽIM SLAVIO U KAMENGRADU PROTIV EKIPE RUDARA

Jučer su na rasporedu bile posljednje utakmice drugog kola Kanonalne lige USK. U Kamengradu kod NK “Rudar“ gostovala je ekipa NK “Viteza“ iz Bužima koja je u ovu utakmicu ušla kao blagi favorit. U odličnoj utakmici sa puno prilika bolja je bila ekipa NK “Viteza“ koja je slavila rezultatom 1:2.

Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 0:1 za goste, a strijelac je Halid Dizdarević koji se najbolje snašao u šesnaestercu poslije izvođenja kornera. U nastavku utakmice Vitez je nastavio stvarati prilike da bi iz kontre za 0:2 pogodio Edis Nuhanović.

Rezultat bi bio i veći ali se ispriječio golman domaćina koji je odbranio tri 100% šanse. Kako to biva u nogometu,  nakon niza promašenih zicera, uslijedila je kazna i domaćini smanjuju rezultat na 1:2, što će se na kraju ispostaviti i kao konačan rezultat.

Kako smo ranije pisali NK «Vitez» je nakon 20 godina igranja u 2. ligi Federacije BiH, grupa Zapad ispao u niži rang takmičenja. Jedini cilj uprave i rukovodstva kluba jeste vratiti se u viši rang takmičenja što je igrama i dokazuju.

Sastav: S. Karalić, S. Muratović, H. Dizdarević, R. Livaković, K. Šahinović, H. Baltić, Dž. Isaković, Ć. Burzić, Dž. Eminić, M. Dizdarević, E. Nuhanović.
Još su igrali: I. Nanić, R. Nanić, V. Melkić