NOĆ KADA JE TORINO APLAUDIRAO RONALDU (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida vjerovatno su riješili pitanje prolaska u polufinale Lige prvaka jer su večeras u Torinu na krilima nevjerovatnog Cristiana Ronalda porazili moćni Juventusa sa visokih 3:0.

U prvom meču četvrtfinala Lige šampiona Real je razbio Staru damu u njihovom dvorištu i jednom nogom zakoračio u polufinale.

Utakmica je za Juventusa počela loše, nastavila se gore i završila skoro na najgori mogući način. Sve je počelo već u 3. minuti kada je Isco prošao po lijevoj strani i dodao do Cristiana Ronalda koji matira Buffona za 0:1. Juventus je ostao u šoku nakon primljenog gola, ali ipak se uspio koliko toliko oporaviti i zaprijetiti Navasu u 24. mintui, ali Kostarikanac sjajno brani pokušaj Higuaina. Do kraja prvog poluvremena Real je još jednom zaprijetio i to preko Tonija Kroosa koji sjajno šutira sa preko 20 metara, ali lopta pogađa prečku. Sa rezultatom 0:1 se otišlo na odmor.

U nastavku utakmice desio se potpuni potop Stare dame. Prvu veliku priliku Real je imao već u 51. minuti kada je Cristiano Ronaldo šutirao zamalo pored gola. Ipak, 13 minuta kasnije portugalski čarobnjak se iskupio i to na kakakv način. Dani Carvajal je ubacio, a Ronaldo je uhvatio najljepše makazice u životu i zatresao mrežu Buffona. Navijači Juventusa su u tom trenutku pljeskali velikom Ronaldu. Samo nekoliko minuta kasnije Lucas je bio u šansi da povisi prednost Reala, ali nije pogodio. Do kraja susreta Real je još jednom pogodio, ovog puta preko Marcela i meč je bio gotov. Dvije minute poslije toga uslijedile su nove loše vijesti za Juve jer je Dybala dobio crveni karton. Revanš se igra za samo šest dana u Madridu, ali jasno je da Juve neće imati prevelike šanse.

Inače, Ronaldo je večeras postigao svoj 118. i 119. gol u Ligi prvaka i ukupno 59. u knock-out fazi i ima 21 više od najbližeg pratioca Messija. Podsjetimo da Real ima tri osvojene titule u Ligi prvaka u posljednje četiri godine i nakon večerašnje utakmice jasno je da je favorit da osvoji i četvrtu u pet sezona.