NURKIĆ UPISAO DOUBLE-DOUBLE UČINAK U POBJEDI PORTLANDA
Portland Trail Blazersi su sinoć pobijedili Orlando Magic, a trijumf su upisali i Los Angeles Lakersi nad Denver Nuggetsima.

Blazersi su bili bolji od Magica većim dijelom susreta, na poluvremenu su imali prednost od 10 poena razlike, bilo je 58:48, dok je konačan rezultat utakmice bio 128:114. Do pobjede ih je predvodio razigrani Damian Lillard koji je postigao 41 poen, a najbliži mu je bio CJ McCollum s 21 poenom.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić također je odigrao dobru utakmicu te je za 30 minuta provedenih na parketu ubacio 18 poena. Također, uspisao je tri ofanzivna i sedam defanzivnih skokova, tri blokade te po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Najbolji košarkaš Orlanda bio je Nikola Vučević koji je postigao 24 poena.

U susretu Los Angeles Lakersa i Denver Nuggetsa svoj show je imao LeBron James koji je zabilježio triple-double učinak. Lakersi su pobijedili Nuggetse rezultatom 121:114, James je za 35 minuta u igri postigao 28 poena, a sakupio je i 11 skokova, 11 asistencija te tri ukradene lopte.

Najefikasniji košarkaš Denvera bio je Nikola Jokić s double-double učinkom. On je za 33 minute postigao 24 poena te upisao 11 skokova, tri asistencije te po jednu ukradenu loptu i blokadu.