PRVI PORAZ NK “VITEZA“ U OVOJ SEZONI

Jučer je na Gradskom stadionu u Bužimu odigrana utakmica 3. kola Kanotnalne lige USK gdje je domaći NK «Vitez» dočekao ekipu NK “Mladosti“ Vrnograč.

Iako je utakmica bila zakazana u terminu 15:30 sati, zbog kašnjenja pomoćnog sudca utakmica je kasnila više od pola sata.

Utakmicu su bolje otvorili domaći te su stvorili nekoliko odličnih prilika. Nakon promašenih zicera kako to biva u fudbalu u 40. minuti susreta za goste pogađa Elvis Dizdarević. S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu domaći kreću još ofanzivnije što ostavlja mogućnost gostima da stvaraju još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Domaći su došli do gola, ali je sudija poništio regularan pogodak. Nakon slobodnog udarca, gostujućem golmanu ispala je lopta do koje prvi dolazi Isaković te poravnava rezultat na 1:1, međutim čist gol poništava glavni sudac Muslić i dosuđuje prekršaj nad golmanom.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i gosti odnose puni plijen iz Bužima čime su preuzeli lidersku poziciju. U naredom kolu naša ekipa gostuje kod ekipe Ključa.

NK VITEZ – NK MLADOST VRNOGRAČ (0:1) 0:1

Sastav: R. Livaković, S. Muratović, I. Nanić, Dž. Isaković, K. Šahinović, H. Baltić, Dž. Isaković, Ć. Burzić, Dž. Eminić, M. Dizdarević, E. Nuhanović
Još su igrali: R. Nanić, V. Melkić, B. Nanić