SARAJEVO BEZ POSTIGNUTOG GOLA SE OPROSTIO OD LIGE PRVAKA (VIDEO)

Fudbaleri Sarajeva oprostili su se od Evrope. Aktuelni šampion naše zemlje u drugom pretkolu Lige prvaka eliminisan je od Lecha iz Poznana koji je slavio pobjedu ukupnim rezultatom 3:0.

Sarajevo maltene nije pošteno uspjelo da ugrozi domaći gol. Benko je u napadu uglavnom bio odsječen, pokušavalo se nešto preko desne strane gdje je igrao Bekić, ali sve u svemu, premalo za 90 minuta od igrača Sarajeva.

Istina, možda ih je rano primljeni gol presjekao, ali svejedno – cijelom utakmicom nije bilo žara u igri prvaka BiH. Lech jeste bio favorit, njegov prolaz se očekivao, ali od Sarajeva se očekivalo više.

U odnosu na prvu utakmicu, trener Sarajeva Dženan Uščuplić napravio je tri izmjene u sastavu – šansu od prve minute dobili su Ivan Tatomorović, Mehmed Alispahić i Almir Bekić.Na klupi su ostali Miloš Stojčev, Krste Velkoski i Anel Hebibović.

Lech je poveo već u 5. minuti kada je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara Douglas postigao fantastičan pogodak.

Prvu konkretniju akciju pred golom Lecha Sarajevo je izvelo u 24.minuti – Alispahić je na desnoj strani proigrao Bekića, ovaj je ušao u šesnaesterac, ali je njegov prizemni ubačaj završio u rukama domaćeg golmana.

Lech u 29. minuti prvi put ozbiljnije prijeti Oštrakoviću, šut sa vrha šesnaesterca ali je golman Sarajevo odbranio.

U 35. minuti Benko je sa preko 20 metara šutirao, no Jasmin Burić je bez problema ukrotio.

Dvije minute kasnije i Barbarić snažno šutira, no Burić je i ovaj put dobro postavljen, pa se rezultat nije mijenjao.

Na semaforu je pisalo 1:0 kada se otišlo na odmor.

A u nastavku skoro pa revijalna utakmica. Domaći su presingom na sredini terena uspješno zatvorili sve prilaze svom golu i rutinski prošli u treće pretkolo gdje ih čeka ekipa Basela.

Sarajevo se sada okreće domaćem prvenstvu gdje će pokušati da odbrani titulu prvaka. U prvom kolu, na Piroti u Travniku, tim sa Koševa bit će domaćin Drini.