SARAJEVO I ŽELJEZNIČAR PODIJELILI BODOVE U SUSRETU BEZ POGODAKA

Veliki derbi u 5. kolu Lige za prvaka odigrali su na Koševu vječiti rivali Sarajevo i Željezničar, a na kraju u ovom duelu pobjednika nije bilo (0:0).

Tim Husrefa Musemića je za nijansu bio bolji u zaista lošem prvom poluvremenu. Krenuli su ofanzivnije prema golu Željezničara koji na drugoj strani nije mogao napraviti apsolutno ništa u fazi napada.

Nakon nekoliko opasnih napada koje je izveo domaći tim u 23. minuti stvaraju najbolju šansu u prvom poluvremenu. Sjajnu akciju i dodavanje Hebibovića umalo je u gol pretvorio Amar Rahmanović. Savladao je veznjak Sarajeva golmana Kjosevskog, ali lopta pogađa stativu.

Potom se u dobroj šansi za Bordo tim našao i Mićo Kuzmanović. Iako je bio u dobroj poziciji loše je šutirao i lopte se prošetala kroz kazneni prostor.

Željezničar je u prvom poluvremenu bio izuzetno blijed rival. Nisu napravili gotovo ništa, a na odmor se na otišlo bez golova (0:0).

Nakon mirnog uvoda u drugih 45 minuta, Sarajevo je to koje stvara prve prave šanse. Prvo je Adukor u 59. minuti nakon kornera propustio dobru šansu, jer ga je lopta iznenadila, a zatim se u 61. minuti u šansi našao ponovo Rahmanović. Odlično ga je uposlio Hebibović, a Rahmanović ne pogađa mrežu Želje glavom sa pet metara.

Potom je uslijedio ponovo miran period meča u kojem nismo mogli vidjeti gotovo ništa. Sarajevo je bilo nešto konkretnije, pokušavali su domaći fudbaleri nešto napraviti, ali završnice nije bilo. Vrijedi svakako istaći pokušaj mladog Mustafića u 84. minuti, a njegov šut je završio pored gola.

Željezničar na drugoj strani ponovo nije pokazao apsolutno ništa, izuzev pokušaja Zajmovića u finišu, pa je do kraja ostalo 0:0, te je sarajevski derbi ponovo razočarao ljubitelje fudbala.