SEVILLA ZA 22 MINUTA RAZBILA REAL MADRID I NANIJELA MU PRVI PORAZ U SEZONI

Da se ne šali Sevilla je pokazala već u devetoj minuti kada je opasno zaprijetio Ben Yedder, ali je tada Courtois sjajno intervenisao. Nekoliko minuta nije bilo uzbuđenja, a onda su uslijedile 22 minute «iz pakla» za Real.

Prvo je u 17. minuti Andre Silva pogodio na asistenciju Jesusa Navasa za 1:0, da bi isti igrač četiri minute kasnije udvostručio prednost svoje ekipe. Igrala se 21. minuta kada je Andre Silva odbijenu loptu pospremio u mrežu Reala za vodstvo Seville od 2:0.

Imao je Bale potom priliku da smanji zaostatak Kraljeva, ali ubrzo Sevilla stiže do novog gola pošto se Ben Yedder sjajno ubacio pred gol i pogodio za 3:0 u 39. minuti.

Vodstvom Seville od 3:0 se otišlo na odmor, a onda je Luka Modrić u 54. minuti uspio zatresti mrežu domaćih, ali nakon intervencije VAR-a sudija poništava ovaj pogodak zbog ofsajda.

Igrala je sjanjo Sevilla do kraja meča i propustila još nekoliko sjajnih šansi poput one Franca Vasqueza iz 80. minute i sasvim zasluženo slavila veliki trijumf.

Treba dodati da je od 77. minute Real igrao sa desetoricom jer je Marcelo zbog povrede morao napustiti igru nakon što je Lopetegui iskoristio sve tri izmjene.