ŠIROKI BRIJEG SLAVIO U TRAVNIKU, REMI SLAVIJE I VELEŽA, BORAC PREKINUO ŽELJIN NIZ, ZRINJSKI SIGURAN PROTIV OLIMPICA

Borac – Željezničar 1:0

Fudbaleri Borca savladali su Željezničar sa 1:0 u derbiju prvog kola BH Telecom Premijer lige BiH. Gol odluke za zaslužen trijumf Banjalučana dao je Petar Ilić u 33. minuti i tako prekinuo niz plave ekipe bez poraza koji je trajao od 2. novembra prošle godine. Ovo je prvi izgubljeni meč Želje pod vodstvom trenera Odovića nakon 19 utakmica.

Travnik – Široki Brijeg 1:2

Svoj prvi susret u novoj sezoni Premijer lige BiH na stadionu Pirota odigrali su Travnik i Široki Brijeg. Konačan rezultat bio je u korist gostujućeg tima. Susret su bolje otvorili domaći koji su imali nekoliko prilika. Ipak u jeku napada Vezira gosti dolaze u vodstvo.

Najbolji igrač Premijer lige BiH za prošlu sezonu Wagner, je primio jednu loptu u kaznenom prostoru domaćih , prošao dva igrača i zatim pogodio za vodstvo svog tima.

Samo četiri minute kasnije nova lopta u mreži mladog Pece. Ovoga puta strijelac je bio Luka Menalo. Na odmor se otišlo vodstvom gostiju od 0:2 Igrala se 83. minuta kada su domaći došli do gola. Dudić je izveo slobodan udarac, lopta dolazi do Smajića koji udarcem glavom matira Soldu za 1:2.

Zrinjski – Olimpic 2:0

U jednom od derbija 1.kola, Zrinjski je savladao Olimpic sa 2:0 i tako se osvetio Vukovima za prošlosezonsko ispadanje u Kupa BiH. Tri boda je Plemićima donijeli su Jasmin Mešanović i Vučina Ščepanović.

Zrinjski je ofanzivno krenuo ka golu Vukova. U prilika su bili prvo Stojanović, a zatim Nikolić, ali su bili neprecizni. Gosti su uzvratili u 28.minuti kada sjajno akciju nije zaključio Raščić koji je očajno reagirao sa šest minuta. U finišu prvog dijela najbolja šansa za Olimpic. Muharemović je povukao ka golu, onda su odlučio za udarac, ali pogodio je samo stativu.

Zrinjski je poveo u 62.minuti, a mrežu Hamzića je pogodio Jasmin Mešanović na ubačaj Zakarića. Sve dileme oko pobjednika su riješene u 77.minuti kada je Šćepanović zabio za 2:0.

Slavija – Velež 1:1

Prvo poluvrijeme je završilo bez golova, a Velež dolazi u vodstvo u 62. minutu preko Jankovića, iako je Slavija bila bolji protivnik tokom cijelog meča.

Domaćin je uspio postići izjednačujući pogodak u samom finišu utakmice, odnosno 89. minutu kada gol za podjelu bodova postiže Rovčanin.

Danas je na rasporedu posljenji meč prvog kola  BH Telecom Premijer lige BiH u kojoj se sastaju aktuelni prvak FK Sarajevo i Drina u 17.30h