ŠPANIJA PONIZILA ARGENTINU, TRIJUMF BRAZILA U NJEMAČKOJ

Širom Evrope večeras su igrani prijateljski susreti, a kompletnu noć obilježila je rapsodija Španije protiv Argentine, viceprvaka svijeta iz 2014. godine, u kojem je Furija furiozno slavila rezultatom 6:1.

Da, dobro ste čuli. Španci su do nogu razbili Argentince koji na Mundijalu ponovo imaju velika očekivanja. Istina, za Argentince nije igrao Leo Messi već je zbog određenih zdravstvenih problema meč odgledao sa tribina.

Het-trik je postigao sjajni Isco, a po jedan gol dodali su Diego Costa, Iago Aspas i Tiago Alcantara, dok je utješni gol za goste postigao Nicolas Otamendi krajem prvog dijela.

Veliki derbi su u Berlinu odigrala još dva kandidata za najviši plasman u Rusiji, Njemačka i Brazil, a gosti iz Južne Amerike su ovaj put ubilježili pobjedu i slavili minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini gol za goste postigao je Gabriel Jesus u 37. minuti susreta. Treba napomenuti da su obje selekcije igrale u gotovo najjačim sastavima, tek bez pojedinih igrača koji nisu bili spremni za ovaj duel.

Pažnju je privukao i duel Engleske i Italije na Wembleyu, a na kraju niko se nije radovao pobjedi jer je završeno rezultatom 1:1. Jamie Vardy je doveo Gordi Albion u vodstvo u 26. minuti, ali Italijani tri minute prije kraja dolaze do remija golom Lorenza Insignea sa bijele tačke.

Od ostalih rezultata izdvaja se pobjeda Srbije nad Nigerijom rezultatom 2:0, Belgije nad Saudijskom Arabijom (4:0), kao i Poljske nad Južnom Korejom (3:2). Selekcije Crne Gore i Turske remizirale su rezultatom 2:2.