TEŽAK PORAZ SARAJEVA, ŠIROKI SE UČVRSTIO NA VRHU TABELE

Sarajevo je danas poraženo od Veleža u 18. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine (2:0), te su tako Rođeni presudili svom Mehi Kodri. Nakon ovog poraza Bordo tim je miljama daleko od titule prvaka države.

Prvu priliku na utakmici imalo je Sarajevo kada je u trećoj minuti Alispahić sjajno uposlio Benku, a hrvatski napadač šutirao sa 16 metara, međutim to je odbranio Bobić. Nedugo nakon toga na drugoj strani stvorila se gužva u šesnaestercu Sarajeva, ali Janković nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Rustemović je odlično centrirao iz slobodnjaka u osmoj minuti, a Benko je sa pet metara šutirao pored gola. Duljević je pokušao sa velike udaljenosti u 11. minuti, ali Bobić nije imao problema. Poslije lijepe akcije Bordo tima pokušao je Rustemović u 14. minuti, ali i ovaj udarac otišao je pored gola.

Rustemović je još jednom pokušao nakon što je Bobić izboksovao loptu poslije Centaršuta Duljevića. Alispahić je pokušao iznenaditi Bobića u 17. minuti iz slobodnjaka iskosa sa desne strane, ali lopta je otišla preko gola. U 32. minuti Benko je na lijep način zatresao mrežu Veleža, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Benko je imao još jednu priliku u 37. minuti kada je atraktivno pokušao, međutim lopta je otišla daleko od okvira gola. Do kraja poluvremena viđene su dvije prilike za Sarajevo, jednu veliku je imao Benko, kada mu je odbranio Bobić, dok je na drugoj strani Janković dobro pokušao iz slobodnjaka, ali lopta je otišla malo pored stative.

Na početku drugog poluvremena šok za gostujući tim. Janković je sjajno prošao pored nekoliko igrača Veleža, te je šutirao, a Delač je ostao kao ukopan i to je bilo 1:0 za Rođene. Benko je imao priliku za izjednačenje u 56. minuti kada je šutirao preko gola nakon odličnog centaršuta Rustemovića.

Već u 57. minuti Velež je udvostručio prednost. Blagojević je sjajno uposlio Haurdića, koji je postigao gol protiv svog bivšeg kluba. U nastavku Meho Kodro pokušao je sa nekim izmjenama, međutim to nije urodilo plodom. Veliku priliku imao je Alispahić u 67. minuti kada je šutrao ravno u Bobića. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, ostalo je 2:0.

Tri gola za Široki Brijeg postigao je Wagner (12., 77., 83.), dok je jedini gol za Vitez postigao Smriko (76.).

Široki Brijeg se 12. pobjedom u sezoni učvrstio na čelu tabele sa pet bodova prednosti nad Sarajevom, koje je danas u derbiju u Vrapčićima poraženo od Veleža sa 2:0.

Zanimljivu utakmicu u Tuzli su odigrali Sloboda i Olimpic, a domaći su slavili sa 2:1 zahvaljujući golu Zebe u posljednjoj minuti sa bijele tačke.

Olimpic je poveo u 9. minuti golom Figureida, a izjednačio je Mujić u 40. minuti. Pobjedu Tuzlacima donio je Zeba u finišu meča iz penala, što mu je prvi pogodak u dresu Slobode.

Nogometaši Mladosti upisali su tek treću pobjedu u sezoni, a u gostima su slavili protiv Drine sa 2:0. Marković je u 28. minuti u vodstvo doveo posljednjeplasiranu ekipu na tabeli, a konačnih 0:2 postavio je Komarčević desetak minuta kasnije.