VATRENI PETARDOM ISPRATILI NORVEŽANE UZ FAŠISTIČKO NAVIJANJE (video)

Odigrana su još tri susrete kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.

Hrvatska je u Maksimiru pred nešto više od 23 hiljade navijača razbila Norvešku sa 5:1 i tako se približila završnom turniru.  Do 30. minute susreta uzbuđenja nije bilo, a Hrvati iz prve ozbiljne prilike stižu do vodstva.

Marcelo Brozović fantastičnim pogotkom dovodi Vatrene u vodstvo od 1:0, a minimalnom prednošću Hrvatske otišlo se na odmor. Nastavak donosi izuzetno zanimljiv meč. Hrvatska pogocima Perišića i Olića stiže do velikih 3:0, ali tu kraj uzbuđenjima nije bio. Norveška u 69. minuti promašuje penal, da bi pet minuta kasnije Vedran Ćorluka dobio crveni karton.

Prednost igrača više Norvežani koriste u 81. minuti kada Tettey pogađa za 3:1, ali je Hrvatska uspjela da ovjeri pobjedu u 87. minuti. Gordon Schildenfeld je povećao na 4:1, da bi Danijel Pranjić u trećoj minuti nadoknade postavio konačnih 5:1.

Jedina mrlja na ovom meču je fašističko orgijanje domaćih navijača uz poznatu pjesmu »Za dom spremni».

Kvalifikacije za EP, grupa H:

Hrvatska – Norveška 5:1 (Brozović 30′, Perišić 54′, Olić 66′, Schildenfeld 87′, Pranjić 90+3′ / Tettey 81′)