VEHUDIN ALEŠEVIĆ STRIJELAC ZA OLIMPIK U UTAKMICI PROTIV SLAVENA

Vehudin Alešević nastavlja sa odličnim partijama u ovoj sezoni za FK “Olimpik”. Nakon što je u prošlom kolu postigao pogodak za svoj tim protiv bihaćkog Jedinstava, Alešević je u 23. kolu Prve lige Federacije na Otoci postigao još jedan pogodak za svoj klub gdje su fudbaleri Olimpika  pobijedili Slaven iz Živinica sa 3:0 i tako se izjednačili na vrhu tabele sa Zvijezdom i Slogom koja ima utakmicu manje od pomenutog dvojca.

U prvoj minuti susreta Jusufbašić je ubacio, a Bibić je iskosa sa sedam metara šutirao pored gola da bi dvije minute kasnije Olimpik poveo preko Karića koji je primio jednu dubinsku loptu i smjestio je iza leđa gostujućeg čuvara mreže.

Olimpik je imao nekoliko šansi nakon gola, no Karić i Bibić nisu uspjeli savladati golmana Slavena kao ni Jusić da bi u 22. minuti Osmanović izveo korner, a Čvoro je šutirao glavom preko gola gostujućeg golmana.

U 28. minuti Osmanović je iz slobodnjaka šutirao malo preko gola nakon čega su gosti imali dobru šansu, ali je golman Olimpika ukrotio udarac ofanzivaca Slavena. Osam minuta kasnije Karić je obišao golmana i vratio loptu za Osmanovića koji je izblokiran.

Domaći su udvostručili prednost u 63. minuti utakmice preko Aleševića koji je dobio jednu loptu i lobovao golmana gostiju za 2:0. Pet minuta kasnije Karić je šutirao pored gola golmana gostiju Sulejmanovića. Olimpik je postigao treći gol u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Kovač je šutirao, a Sulejmanović je odbranio njegov udarac da bi na odbijenu loptu naletio Tatar i postavio konačan rezultat susreta.