TAE KWON-DO KLUB «ASIM BAJREKTAREVIĆ-HAMZA» BUŽIM

Untitled-1HAMZE USPJEŠNE NA «PRNJAVOR OPEN 2015»

Taekwon-do klub „Asim Bajrektarević Hamza“ je u subotu 14.03.2015. godine učestvovao na jednom od najboljih taekwon-do turnira u regionu «PRNJAVOR OPEN 2015» u lijepom Bosanskom gradu Prnjavoru, nastupio na „Prnjavor-open 2015“ međunarodnom turniru gdje je učestvovalo 273 takmičara iz 8 zemalja istočne Evrope: Bosna i Hercegovina, Srbija, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Mađarska, Grčka I Austrija.

Naši takmičari su bili izuzetno uspješni i za naš Bužim su osvojili 3 zlatne, 1 srebrnu i 6 bronzanih medalja.

Harun Šahinović se okitio sa dvije zlatne medalje, a Nedžad Velić sa jednom zlatnom medaljom. Sara Ćatić je osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju, dok su treće mjesto i bronzu osvojili Edin Vučelj, Davud Ćatic, Nedžad Velić, Ema Ramić, Aid Isaković, Jusuf Cazinkić. Ovom prilikom upućujemo iskrene čestitke našim takmičarima i želimo im još puno sreće, uspjeha, i osvojenih medalja za našu Općinu i svoj klub.

TKD «ASIM BAJREKTAREVIĆ-HAMZA» OSVOJIO 8 MEDALJA NA DRŽAVNOM ITF TAEKWON-DO PRVENSTVU BIH

Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u ITF TAEKWONDO-u održano je u Sarajevu 17.12.2016. godine u prelijepom ambijentu olimpijske dvorane «Ramiz Salčin» gdje se okupilo preko 300 takmičara iz 16 klubova iz cijele BiH. TKD «Asim Bajrektarević-Hamza» predstavljalo je 14 takmičara koji su ukupno osvojili osam medalja od kojih su 3 zlatne, 1 srebrena i 4 bronzane medalje.

Zlatne medalje u borbama osvojili su Harun Šahinović, Edin Vučelj i Davud Ćatić a srebrenu medalju osvojio je Nedžad Velić dok je bronzanu medalju osvojio Ejjub Cazinkić.

U formama su osvojene tri bronzane medalje koje su osvojili Harun Šahinović, Nedžad Velić i Sara Ćatić.

Bila je ovo još jedna uspješna godina za Haruna Šahinovića koji je i ovog puta bio standadno odličan te je za svoj klub osvojio dvije medalje. Harun je nastavio nizati odlične rezultate iz turnira u turnir tako da se od njega puno očekivalo na ovom završnom turniru jer je ovim prvenstom  završena takmičarska godina koju su takmičari TKD «Asim Bajrektarević-Hamza»  vrlo uspješno završili.

Iskene čestitke trenerima i takmičarima uz želju da nastave nizati odlične rezultate kao i do sada.

TKD «ASIM BAJREKTAREVIĆ-HAMZA» OSVOJIO 14 MEDALJA NA «14TH LJUBLJANA OPEN 2016»

Ovog vikenda u Ljubljani je održan XIII međunarodni turnir u taekwon do-u na kojem je učešće uzelo 18 kluba iz 6 različitih zemalja sa ukupno 260 takmičara “Ljubljana open 2015” na kojem su nastupili i predstavnici naša dva kluba TKD” Gazije” Vrhovska i TKD” Hamza” Bužim koji su ostvarili zapažene rezultate.

Za Taekwon-do klub “Gazija” iz Vrhovska medalje su osvojili Tahić Amila koja je osvojila jednu srebrenu i jednu bronzanu, Mamić Izeta jednu srebrenu i jedinu zlatnu medalju za svoj klub, Krupić Mehmed je u borbama osvojio srebrenu, dok je Krupić Berina bila najuspješnija koja je osvojila po dvije srebrene i bronzane medalje, i tako ukupno osvojili 9 medalja.

Taekwon-do klub “Hamza” ukupno je predstavljalo šest takmičara koji su osvojili ukupno 4 zlatne i 2 srebrene medalje. Svoju dominaciju u seniorskoj kategoriji potvrdio je Edin Vučelj koji je osvojio 2 zlatne medalje u borbama, u kategorijama do 85 i preko 85 kg.

Sjajni Harun Šahinović u juniorskom uzrastu potvrdio je svoju dominaciju u kategorijama do 75 i preko 75 kg osvojivši 2 zlatne i 1 srebrenu medalju, te je proglašen za najuspješniji juniora ovog turnira. Velić Nedžad je osvojio srebro u formama.Po jednu pobjedu su ostvarili i Mamić Haris, Isaković Aid i Ćatić Davud.

11358670_10204260350925214_1785453185_n

ZAPAŽENI REZULTATI NAŠIH TKD KLUBOVA NA “BiH OPEN 2016”

Na Međunarodnom taekwondo turniru koji se održao u Prnjavoru “BiH open 2016” učešće su uzela i naša dva kluba TKD “Asim Bajrektarević Hamza” i TKD «Gazija» Vrhovska na kojem je učestvovalo više od 400 takmičara iz 10 država. Naši predstavnici ostavrili su zapažene rezultate.

12243083_912819232150537_4221566228086054907_n

Za TKD “Asim Bajrektarević Hamza” medalje su osvojili: Ena Isaković ( jednu bronzanu iz formi i jednu iz borbi ). Ema Ramić, Sara Ćatić i Adna Šahinović osvojili su bronzane medalje iz borbi, i Jusuf Cazinkić  osvojio je  srebro iz borbi.

Harun Šahinović koji je nedavno proglašen za najboljeg sportistu općine Bužim za 2015. godinu nastupio je u juniorima i seniorima. U juniorima je osvojio jednu bronzanu medalju iz formi a jednu iz borbi, dok je u disciplini seniori  osvojio zlatnu iz formi i srebrenu iz borbi, i tako proglašen za najboljeg seniora ovog turnira.

10997010_1380249472289806_2400370216278516514_nTKD «Gazija» Vrhovska su predstavljala četiri takmičara: Krupić Berina koja je osvojila zlatnu medalju iz formi, Krupić Mehmed koji je osvojio srebrenu medalju iz borbi, te Tahić Amila koja se okitila srebrenom medaljom iz borbi

Ovaj turnir je jedini u BiH A kategorije koji se boduje za učešće na evropskom i svjetskom prvenstvu. Domaćin turnira bio je Taekwondo klub “Prnjavor”.

BUŽIMSKI TKD KLUBOVI OSVOJILI 18 MEDALJA NA 15th “PRNJAVOR OPEN”

Taekwon-do klub ”Asim Bajrektarević – Hamza“ i Taekwon-do klub “Gazije” ovog vikenda učestvovali su na 15. Međunarodnom tekwon-do turniru  “Prnjavor open 2017”.

Zbog velikog broja učesnika ove godine  turnir  je trajao dva dana. Ukupno je bilo prijavljenih 585 takmičara iz šest zemalja BiH, Austrije, Srbije, Slovenije, Hrvatske i Mađarske. Naši klubovi Taekwon-do klub ”Asim Bajrektarević-  Hamza“ i Taekwon-do klub “Gazije” uzeli su učešće na ovom turniru i ukupno osvojili 18 medalja.

Za Taekwon-do klub ”Asim Bajrektarević – Hamza“ zlatne medalje su osvojili Harun Šahinović  i Nedžad Velić, dok su srebrene medalje osvojili Nedzad Velić, Jusuf Cazinkić, Aid Isaković, Ena Isaković, Amel Šahinović i Adna Šahinović, a bronzane medalje su osvojili Jusuf Cazinkić i Amel Šahinović. Za Taekwon-do klub “Gazije” dvije zlatne medalje osvojila je Krupić Berina i jednu zlatnu medalju Amir Tahić kojima su dodali  po još jednu srebrenu medalju. Bronzane medalje osvojili su Krupić Mehmed i Tahić Amila

BUŽIMSKI TKD KLUBOVI SPREMNI ZA EVROPSKO PRVENSTVO U BUGARSKOJ

U sali Općine Bužim Općinski načelnik Zikrija Duraković danas je upriličio prijem za predstavnike i takmičare Taekwon-do kluba ”Asim Bajrektarević – Hamza“ i Taekwon-do kluba “Gazije” Vrhovska koji će predstavljati Bosnu i Herecegovinu i našu Općinu na Evropskom prvenstvu koje će se održati u Bugarskoj.

Naime, 32. seniorsko i 23. juniorsko Evropsko prvenstvo u Taekwon-do održat će se od 20. do 23. aprila u Sofiji gdje će nasutpiti  592 prijavljena takmičara iz 31 države, a ukupno će nastupiti i šest Bužimljanki i Bužimljana.

Za Taekwon-do klub ”Asim Bajrektarević – Hamza” nastupit će Vučelj Edin i Harun Šahinović, dok će za Taekwon-do klub “Gazije” nastupiti: Tahić Amir, Krupić Najla, Krupić Adem i Krupić Berina.

Kako bi odlazak naših takmičara bio moguć na ovo takmičenje uključili su se Općina Bužim Općinski načelnik Zikrija Duraković, matični klubovi takmičara kao i Sportski savez USK i Sportski savez općine Bužim.

“Vi ste naši ambasadori, ne predstavljate samo sebe i svoje klubove nego i nas, našu Općinu ali i državu BiH. Do sada ste se vraćali sa medaljama sa ovog takmičenja i nadamo se da ćete i sada obradovati prije svega svoje roditelje koji nose najveći teret vaših uspjeha, a samim tim i sve nas. Samo učešće na ovom takmičenju za nas je uspjeh jer ćete ponijeti zastavu i predstaviti našu državu ili i općinu Bužim. Naša pomoć je neupitna i svakako da ćemo uvijek biti tu uz sve one koji predstavljaju našu Općinu na ovakvim i sličnim takmičenjima, u skladu sa našim mogućnostima. Želimo Vam puno sreće i uspjeha” kazao je načelnik Duraković.

“Zahvaljujemo se Općinskom načelniku na odvojenom vremenu i podršci koju nam je iskazao da bi naši takmičari mogli otići na ovo takmičenje. Naše klubove predstavlja šest takmičara kojima želimo puno sportske sreće, da sretno otputuju i vrate se svojim kućama. Konkurencija je izuzetno jaka ali mi ne sumnjamo u naše predstavnike da će dati sve od sebe i da će nas dostojno predstaviti ” kazao je predsjednik SSO Bužim Admir Sijamhodžić.